ÜNİDAĞ’lılar “Biz kimseye destek sözü vermedik” diyor. Aday adayı olduğu partide kapılar yüzüne kapanınca, eski kapıya dönen Mustafa Bay, DAĞDER genel başkanlığını kendine baki hak görüyor!

 

Kısa adı DAĞDER olan Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık ve Osmangazi’ye Bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nde 16 Ağustos’ta yapılacak olağanüstü genel kurulu kulisleriyle ilgili dün yazdığımız yazının yankısı geniş oldu.

Öncelikle, Gürel Yılmaz’ın ifadelerine (Dağ Yöresi Üniversiteliler Topluluğu) ÜNİDAĞ’ın eski başkanlarından İbrahim Ayaz’ın verdiği yanıtlardan başlayalım. ÜNİDAĞ’lılar olarak geçen hafta yaptıkları bir açıklamayı hatırlattı Ayaz

Onursal Başkan Prof. Ali Kaya güdümünde olduğu iddia edilen şimdiki yönetimin ortaya çıkardığı havuz sisteminin demokratik olmadığını söylemişler. Bu sistemin, siyasetin baskısı altında kalacağını vurgulamışlar. Kesinlikle karşısında olduklarını belirtmişler.

“DAĞDER’de demokratik bir yapı oluşsun, varsa ben bu işi yapabilirim diyen listesini hazırlasın. Seçime girsin, oyunu alsın, başkan olsun. Olması gereken budur, böyle olsun istedik. Bu sürede de niyeti var ya da var gibi görünen abilerimizle görüştük. Bunlar bu açıklamamızı fırsat bilip, sanki onların yanındaymışız gibi algılayıp bu yönde de beyanları oldu. Biz ne Gürel Yılmaz’a ne de bir başkasına hadi başkan ol dedik. Ya da birine sen başkan olma diyemeyiz. Niyeti olan listesini hazırlar, seçime girer. Biz kimsenin yanında değiliz, karşısında da değiliz.”

İbrahim Ayaz, “ÜNİDAĞ’ın iki cephesi” ifadesine de takılmış. ÜNİDAĞ’da kendisinin yanı sıra Reşat Karış, Halil Aytekin ve Mehmet Yılmaz’ın da 2’şer yıl başkanlık yaptığını, ÜNİDAĞ’lıların tümünün bir arada olduğunu ve cepheleşme diye bir şey olmadığının altını çiziyor.

GELELİM GÜREL YILMAZ’A…

Yılmaz dün facebook sayfasından DAĞDER Genel Kurulu üyelerine seslenmiş: “Fikrimin alındığı her ortamda DAĞDER Genel Başkanlığı’na aday olmanın ötesinde ‘üzerinde uzlaşılan bir isim olursam, yöre insanı bana bir görev verirse bu görevden kaçmam’ dedim. Bunun dışındaki söylemlere itibar etmeyiniz.”

Demiş ve eklemiş: “Gürel Yılmaz hiçbir koşul ve kuldan korkmaz, birilerinin gazıyla ve ipiyle kuyuya inmez, belirli bir kesimin hizmetkarı olmaz, yüce sevdaları siyasi basamak yapmaz, akillerden de vekillerden de icazet almaz.”

MUSTAFA BAY’IN ŞAŞIRTAN SÖZLERİ!

DAĞDER Genel Başkanı iken 7 Haziran seçimleri için AKP’den milletvekili aday adayı olan Mustafa Bay, bu süreçte istifa etmedi, sadece genel başkanlık yetkilerini Yüksel Yaşar’a devretti. AKP Bay’a “bay bay” dedi ve listeye koymadı. Bay, yeniden DAĞDER’in yolunu tuttu. Yüksel Yaşar’dan, devrettiği genel başkanlık yetkilerini istedi. Yaşar da “Hay hay” demedi elbette… Yaşar, o kısacık sürede sırtını dayadığı DAĞDER Onursal Başkanı Prof. Ali Kaya ile birlikte Bay’a kapıları kapattı.

Bay çok kızgın Yaşar ve yönetimdeki diğer arkadaşlarına… “Meğer koynumuzda yılan beslemişiz” demeye getiriyor. Kendisine kapıları kapatan lobinin lokomotifinin de Ali Kaya olduğunu söylüyor.

Bugün ziyaretimize geldi. “İstifa etmemeniz etik mi?” diye sordum. Genel başkanlığı kendine hak görüyor. Yetkilerinin iade edilmemesini “kapkaç” olarak değerlendiriyor.

Pes yani!

“Siyaset bulaştırmayalım” dediğin örgütün başındayken aday adayı olup siyaseten deşifre olacaksın, gittiğin kapı yüzüne kapanınca yeniden eski kapıya döneceksin! Yok öyle yağma!

Mustafa Bay aday olup genel kurulun karşısına çıktığında bir “bay bay” da orada deneceği bugünden belli gibi de, seçmenin iradesini hiçbir şekilde etkileyemeyiz. Kaldı ki yanılabiliriz de…

Bugün birkaç Ali Kaya’yı da kez aradım kapalı çıktı telefonu… Telefonunun açık olduğu mesajını aldığımda geç olmuştu. Yarın Ali Kaya’yı dinleyip, söyleyeceklerini paylaşacağım.252

Ayrıca bakınız:

 
The content sidebar has been activated on this page/post but doesn't have any widgets added to it. Add some widgets to this sidebar in appearance > widgets in the admin.

Yoruma kapalıdır