Türkiye’de internet kullanımının çokluğunu, kalkınmışlık olarak anlayan ve anlatanlar var. Oysa internet kullananların çokluğu değil, ne amaçla kullanıldığıdır ölçü…

Siz bu ülkede, internet üzerinde yapılan aramalarda birinci sıraya “porno” kelimesini yerleştirirseniz, kalkınmış değil, kalbinizin pompaladığı kan beyninizde değil, belden aşağınızda etkili oluyor demektir!

Türkiye’ye internet geldi geleli bu duruma aşinayız. Yeni bir bilgi değil, geçelim…

Hani hükümet de öğrencilere bilgisayar, tablet dağıtıyor ya… Şu sıralar ilkokul, ortaokul çağında olan çocuklar yarın iş hayatına atıldığında var ya, bu ülkenin önünü kimse alamaz!

Bu çocuklar, sadece devletin bilgisayar desteğiyle yetişmiyor. Eğitim bilimlerinde çığır açmış(!) anne babalar ile Beyaz Zambaklar Ülkesi’ni sollamış eğitimcilerimiz(!)le işbirliği içinde ne çocuklar yetiştirildiğini yakın gelecekte göreceğiz hepimiz!

Google’a yöneltilen bir soru… Çocuğunu henüz birinci sınıfa gönderen bir anne olmalı…

“1. sınıf öğrencisini okula alıştırma duası…”

Yani girmiş internete garibim, birinci sınıf öğrencisini okula alıştırma duası aramış.

Bulmuş mu?

Tabii ki hayır!

Çocuğu okula alıştırmak için dua ederiz! SBS, TEOG, LYS, ÖSS, KPSS ve her neyse… Çocuk sınav kazansın diye dua etmekle kalmaz, ne kadar yatır varsa gider başına yalvarır yakarır, mezardan medet umarız.

Vay benim ülkem vay!

RENAULT VE TOFAŞ’TA BİNLERCE İŞÇİ ÇIKARILDI

Sahi, bu ülke geçtiğimiz pazar günü bir seçim atlattı. Seçimin arkasında pek çok tartışma kaldı. Tartışma muhalefete göre elbette… İktidara göre ise her şey oldukça net! Yüzde 49 oy, tek başına iktidar. Ülke şıpınişi istikrara kavuştu, içimiz huzur doldu! Terör sona erdirildi, tıkanmış ekonomi açıldı! Kavgalı olduğumuz komşu ülkeler “eyvah şimdi ne halt edeceğiz” kaygısıyla “Güçlü Türkiye”ye yaranmak için taklalar atmaya başladı!

Öyle değil mi sevgili okur!

Dileğimiz, pek çok sektörde kapısına kilit vurmak üzere olan koca koca fabrikaların kapanmaması… Başta Renault ve Tofaş olmak üzere Bursa’daki otomotiv sektöründe binlerce işçinin seçim ertesinde işten çıkarılmış olması vahameti ortaya koyuyor?

Görünen tablo hiç de iç açıcı değil. İş dünyası, içinde bulunduğu darboğazda imdat sirenine asılıyor ama ses çıkmıyor. Daha doğrusu, imdat sirenine bastığı için şamar yemekten korkuyor!

Biliyoruz ki, şirket ekonomisi zorda olan pek çok işadamı, sanayici ve tüccar da tek başına iktidarın destekçilerinden…

Ne için?

İstikrar için!

Bekleyip görelim!

Beklerken, benim de alışmam gereken şeyler için dua bulmam lazım… Hadi esen kalın!

Ayrıca bakınız:

Etiketler:
 

Yoruma kapalıdır