Kadir AkarkayaSanal alemde, “Papazın Çayırı”ndaymışcasına fütursuzca küfür eden, hakaret edenler o kadar çok ki… Önceki başbakan, şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında o kadar çok hakaret ve küfür içeren paylaşım oldu ki şimdiye kadar… Gerçi son zamanlarda azaldı. Facebook platformunda arkadaşım olan ve yüz yüze de görüştüğüm pek çok kişiyi uyarmışımdır.

Eleştiri ile hakaret arasındaki ayrımı bilmeyen bu insanların, uyardığımda savunması şuydu: Herkes paylaşıyor!

İyi de yaptığının suç olduğunu bilmeyenlerin suçuna bilmeden sen de ortak oluyorsun. Kaldı ki suç kişiseldir. Küfür içeren paylaşım fark edilip dava açıldığında savunma yaptığın hakim, “Herkes paylaşıyor” demeni dikkate alır mı sanıyorsun? Keser cezayı, görürsün Hanya’yı Konya’yı!

“FÜHRER KE-MAL” TWİTİNE SUÇ DUYURUSU

Hakaret ve küfre maruz kalan herkesin, adalet önünde hak araması da doğal… Ama hakaret edilen kişi vefat etmiş, üstelik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ise kim arayacak hakkını?

Elbette, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk PartisiCHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi, ayrıca açıklamanın cumhuriyet savcılarınca suç duyurusu kabul edilmesini istedi.

Peki kim hakkında?

Twitter üzerinden yazılan “Führer Ke-MAL” mesajı nedeniyle,  ancak “Ben Twitter kullanmıyorum. Ben yazmadım” diyen Kadir Akarkaya hakkında!..

Kadir Akarkaya kim?

Basın Yayın ve Enformasyon Bursa İl Müdürü…

ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN!

Kadir Akarkaya, Vakıflar Eski İl Müdürü idi… Basın Yayın Enformasyon Bursa İl Müdürlüğü kurulunca bu göreve atandı. Akarkaya, Akparti politikalarını çekinmeden savunan, günümüzün “siyasi bürokrat” tanımına en uygun kişilerden biri…

Muhabbetimiz iyidir. Zaman zaman bizimle de parti politikaları konusunda tartışmaya girdiği olur. Galiba, milletvekili olmak gibi bir hevesi de var. Allah yolunu açık etsin!

Dönelim suç duyurusuna…

Milletvekili Erdemir, BYEGM Bursa İl Müdürü Akarkaya’nın bir gazetede yer alan “Ben Twitter kullanmıyorum. Böyle bir şey yazmadım” beyanı sonrasında sorumluların ortaya çıkarılmasını istemiş. “Bir kamu görevlisine yakışmayan bu hakareti Akarkaya’nın sahiplenmemesinden memnuniyet duydum” demiş Erdemir ve “Akarkaya’nın sözüne itibar ettiğimiz için bu işin takipçisi olacak ve Haziran 2011’den bugüne Akarkaya’nın hesabından kendisi adına twit atan sahtekarları er geç ortaya çıkaracağız” diye eklemiş.

Erdemir’in açıklamasına göre Akarkaya, söz konusu paylaşımı 17 Temmuz 2014 tarihinde yapmış.

BAŞBAKAN DA SEVİNİR, CUMHURBAŞKANI DA!

Meselenin yalnızca bir sahtekarlık meselesi olmadığını ifade etmiş Erdemir ve şöyle devam etmiş:

“BYEGM Bursa İl Müdürü adına Twitter hesabı açan sahtekarlar o derece başarılı bir operasyon yürütmüşlerdir ki bizzat BYEGM Bursa İl Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabı olan @bursailmudurl bile bu mesajları gerçek sanarak paylaşmaktadır. BYEGM İl Müdürlüğü içinde kurdukları gizli yapılanma ile il müdürünün tüm bilgi ve fotoğraflarına ulaşan ve müdürlük yetkililerini bile kandırabilecek bir sahteciliğe imza atan bu paralel çeteyle mücadele yalnızca biz muhalefet milletvekillerini değil şüphesiz Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da mutlu edecektir. Savcılarımızın bu açıklamayı bir suç duyurusu olarak kabul edeceğini ve Kadir Akarkaya adına açılan Twitter hesabının son üç yıldır hangi bilgisayar ve mobil cihazlardan kullanıldığını tespit edeceklerine güvenim tamdır. Bu sahtekarların cezalandırılmasını BYEGM İl Müdürü Akarkaya’nın bizden daha çok istediğine eminiz.”

Son söz Kadir Akarkaya’nın. “Twitterı tek kullanmıyorum. (Personelin kullandığını kastediyor) Etkinliklerimizi duyuruyoruz. Zaten ben Twitterı sevmiyorum” diyor.

Galiba Twitter’da beni takip eden, benim de takip ettiğim kişi de Erdemir’in bahsettiği muhtemel paralelci Kadir Akarkaya!

Ayrıca bakınız:

Yoruma kapalıdır