BursasporŞampiyon Bursaspor’a, kulüp üyeliği için en kötü sezonunda başvurmuş olmam, pek çok kişi tarafından yadırgandı. Şampiyon olduğu yıl neden üye olmamışım da… Ben her zaman, mağdur ve mazlumun yanında olan birisi olarak, en kötü zamanında üye olmalıyım ki üyeliğim anlam kazansın, değeri artsın! Ama artmadığını, artmayacağını, hatta ilk fırsatta uygun bir gerekçe bulunup üyelikten bile atılabileceğimi anladım!

Neden mi?

Hadi başlayalım!

Medyalarda, Bursaspor’u takip eden muhabir ve kameraman arkadaşlarımız var. Bursaspor’la yatıp Bursaspor’la kalkıyorlar. Sokak tabiriyle, kulüp yöneticilerinin, teknik adamın, futbolcuların ciğerini biliyorlar! Bir şeyler ters gidince de eleştiriyorlar haliyle…

BİR GAZETECİYE YASAK!

Takdir ettiğim meslektaşlarımdan biri Süha Gürsoy… Aynı kurumda birlikte çalıştığımız da oldu. Şimdi Bursa Hakimiyet’in Spor Müdürü… Süha, Bursaspor’la ilgili eleştirel yazıları nedeniyle geçenlerde yönetim kurulu üyesi Rıdvan Şen tarafından Özlüce Tesisleri’nden çıkarılmış! Kapıya da talimat vermişler, Bursa Hakimiyet ekibi, özellikle de Süha Gürsoy tesislere alınmayacak!

Allah Allah!

Kaç gün geçti üzerinden… Süha hala Bursaspor Tesisleri’ne alınmıyor. Dün de alınmadı.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı iki kınama açıklaması yaptı. Bursaspor yöneticilerini uyardı. Yaptıklarının yanlış olduğunu anlattı.

MESLEK ÖRGÜTÜ BAŞKANI NE YAPTI?

Bursaspor’u takip eden muhabir ve kameramanların Özlüce Tesisleri önünde eylem yaptıklarını duydum sevindim. Meslektaşlarına ve mesleğin onuruna sahip çıkan arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum.

Yalnız bir şey duydum, doğruysa eğer çok ayıp! Bursaspor yöneticilerine en sert tepkiyi göstermesi gereken spor basını meslek örgütünün başkanının, meslektaşları kapıda eylem yaparken içeriye girip haber kovalamış… Hatta içeriye girerken, eylem yapan arkadaşlara da dalga geçer gibi “Düzelir, düzelir” diyerek girmiş tesislere…

BU KAFALAR SORGULANMALI!

Neyse… Bizim daha doğrusu Bursaspor’un ve dahası tüm Bursa’nın sorunu, yönetimde bulunan zihniyet!

Bu zihniyetin sorgulanması gerek!

Bursaspor’un deplasmanda Kayserispor’a 2-0 yenildiği maç sonrasında Teksas tribünü lideri Selim Kurtulan‘ın, Başkan Erkan Körüstan ve yönetici Yüksel Çolak tarafından tekmelenmesini hatırlatalım…

Kadir Has Stadı’ndan ayırlırken Selim Kurtulan, Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan’a “Başkanım bize laf yetiştireceğine takımın haline baksana” demesi  üzerine film kopmuştu.

Başkan Körüstan, Selim Kurtulan‘a önce tekme atıp sonra kovalamıştı. Amigo Selim kaçmak isterken bu kez arkasından koşan yönetici Yüksel Çolak’ın tekmesine maruz kalmıştı.

KEKSİN SİRKE KÜPÜNÜ DELER!

Eleştiriye tahammülü olmayan başkan ve yöneticiler varken, yazıları beğenilmeyen basın mensuplarının tesislere sokulmamasını anlamak zor değil…

Çünkü, günümüzün siyasi partileri de, sivil toplum örgütleri de, spor kulüpleri de “ileri demokrasi” anlayışıyla yönetiliyor!

Bursaspor yöneticileri, şapkalarını önüne koyup bir kez daha düşünmeliler. Unutmasınlar ki Bursaspor, tüm Bursa’nındır. Sevinci sevincimiz, üzüntüsü üzüntümüzdür. Yanlış giden bir şey varsa eleştirilir. Yönetici olmak, eleştirilere sağduyu ile yaklaşıp, olumlu sonuç çıkarmayı gerektirir. Bunu yapabilmek, öncelikle sakin olmayı gerektirir.

Keskin sirkenin küpünü deldiğini unutmasın Körüstan ve arkadaşları…

 

 —BEYİN CİMNASTİĞİ—

 

Eleştiriye yok tahammül
Belli ki henüz yok tekamül
Tekamül yaşla değil başla
Yaratamazsınız olumsuz teamül

Ayrıca bakınız:

Yoruma kapalıdır