Mehmet Şimşek ikiz bebekBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, “aile planlamacısı” şapkası altında halka “en az üç çocuk yapın” diyordu ya… Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in eşi Esra Şimşek ikiz kız bebek dünyaya getirince, Bakanlar Kurulu üyelerinin toplam çocuk sayısı 74’e yükselmiş.

Hesapladık, bakan başına çocuk sayısı henüz 3’ü bulmamış. Ortalama 2,96… Başbakanın gösterdiği en az üç çocuk hedefine ulaşmak için bir çocuğa daha ihtiyaç var. Kabinedeki bakanlardan hangisi yakında baba olursa, bir anlamda milli olacak!

MATLI’NIN EŞİ ÜÇÜZ DOĞURMUŞTU!

Kabine üyelerinin toplam çocuk sayısı 75 olduğunda, kişi başı 3’e ulaşılmış olacak ki ondan sonra ağanın eli tutulmaz artık! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan baba olacak bu bakana ne takar bilemeyiz! Bebek hediyesi olarak yani…

Bir hatırlatma;

AKP Bursa Milletvekili Önder Matlı’nın eşi de bir batında iki erkek bir kız bebek dünyaya getirmiş ve bir oğlu olan Matlı, aniden 4 çocuk babası oluvermişti. Matlı, aday adaylığı öncesi gelen bebeklerini siyasi malzeme bile yapmış, gazetelere geçilen basın bülteninde “Matlı, Başbakan’ın üç çocuk isteğini üçüzleri ile yerine getirdi” denilmişti.

Ayrıca bakınız:

Yoruma kapalıdır