Bursaspor-Samsunspor maçını tek cümleyle özetlemek gerekirse, en yakışanı “Sade suya tirit” olurdu herhalde… Siz bakmayın Bursaspor’un haftalar sonra 3 puanla tanışmasına… Maçı izleyenler biliyor ki, Bursaspor sergilediği futbolla artık bir sıra takımı! Şampiyondan eser kalmamış… Rakip oyunculardan Zenke, çift sarıdan kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakmasa, bir de ikinci yarıda Battalla alınmasa oyuna, bırakın üç puanı, bir puanı bile zor görürdü Bursaspor…

Ertuğrul Sağlam’ın sahaya sürdüğü 11’in ilk yarıda ortaya koyduğu oyuna baktığımızda içler acısı bir durum vardı. Turgay, rakip alanda korkuluk gibiydi. Nitekim ikinci yarıda yerini Tagoe’ye bıraktı ama O da pek varlık gösteremedi.

Hemen her maçta rakibin sağ kanadına felç indiren Ozan İpek’in kafası başka yerlerdeydi sanki… Bursaspor’un sağ kanadındaki İsmail Haktan Odabaşı ise çaba gösterdi ama iyi kapanan Samsunspor defansı karşısında etkisiz kaldı.

Sestak’ın sayılmayan golü tabelaya yansımış olsaydı, ikinci yarı daha farklı olabilirdi. Hakem Abitoğlu’nun önce santrayı işaret edip, sonra da gol pasının Turgay Bahadır’ın kolundan geldiğine hükmederek golü iptal etmesinin açıklaması ancak, “Hakemdir! Ne derse o olur!” şeklinde yapılabilirdi.

Batalla ile oyunu açan Bursaspor 72’de Baser’in golüyle rahatladı. Ancak farkı getirecek goller basit şekilde harcandı.

Özetle…

Bursaspor-Samsunspor karşılaşması “sade suya tirit” gibiydi. Tatsız ve zevksiz… O nedenle atılan bir golle gelen üç puan, o meşhur türkünün sözleriyle anlatılabilir:

“Tiridine bandım… Üç puanı kaptım.”

Ayrıca bakınız:

Yoruma kapalıdır