Futbolcuların her karşılaşma sonunda sarfettiği “önümüzdeki maçlara bakıcaz” sözüne takmış durumdaydım. “Yok mu başka lafınız?” diye söylenir dururdum. Oynanan maçın sonucu ne olursa olsun, televizyon mikrofonlarına söylenecek en iyi sözün bu olduğunu anladım nihayet…

Öyle ya, geçen perşembe Beşiktaş’a karşı 10 kişiyle 85. dakikaya kadar 1-0’lık galibiyeti koru, son 5 dakikada 2 gol ye ve maçı kaybet… Böyle bir sonuç ne moral bırakır, ne bir sonraki maça heves…

İşte o yüzden futbolcu ya da teknik adamların, yengi ya da yenilgilerin ardından mümkün olduğunca önlerindeki maçlara odaklanmalarında fayda var. Nitekim Bursaspor da, Beşiktaş karşısındaki talihsiz kazanın ardından Sivas deplasmanına odaklanmıştı.

Öyle miydi acaba?

Dünkü maçta bunun olmadığını gördük. Yiğidolar, dört büyüklere karşı oynadıkları gibi hırslıydılar. İlk 20 dakikada bolca kemik sesi duyduk. Bursaspor kalesinde üç önemli pozisyon izledik. İkisini Scott Carson başarılı bir şekilde çıkardı, birinde direk yardım etti.

Sivas’ta soldan Grosicki, sağdan Eneramo’nun saldırıları karşısında Yeşil Beyazlı savunma ecel terleri döktü. İlk yarıda Bursaspor’un gole yaklaştığı tek an 44. dakikada Adem Koçak’ın “ya olursa” düşüncesiyle orta sahaya yakın yerden attığı şuttu.

4 Eylül Stadyumu’ndaki ilk devrede rüzgarı arkasına almasına karşın gol bulamayan Bursaspor’un ikinci yarıda işi daha da zordu…

Normal koşullarda devre arasında takımlar, soyunma odasında eksikleri, yanlışları belirlemiş, tehditlere karşı önlem almış olarak sahaya çıkarlar. Ama Ertuğrul Sağlam ve futbolcular soyunma odasında galiba “N’olcak bu şike soruşturması?” geyiği yaptılar anlaşılan…

İkinci yarının daha ikinci dakikasında kalesinde Eneramo’nun ayağından gol gören Bursaspor, 11 dakika sonra bu kez Rasmussen’in golüyle iyice dağıldı. Sivas tribünleri “üç, üç” sloganları atınca o da oldu. Bursaspor’un savunma arkasına gönderilen uzun topu kafayla rastgele sektiren Rasmussen, Carson’u gafil avladı.

Sivaslılar dananın kuyruk kısmına “pöçük” diyorlar… Bursaspor’un pöçüğünü geçen perşembe Kartal gagalamıştı. Yiğido kopardı.

Cuma günkü Gençlerbirliği karşılaşmasına kadar yeni kuyruk çıkarması lazım Bursaspor’un… Zira dik tutmak için kuyruk gerek!

Ayrıca bakınız:

Yoruma kapalıdır