Bir Bursalının ulusal ya da uluslararası alanda gösterdiği başarıya sevinmemek olmaz. İşte onlardan biri Burcu Akdarı… Kısa adı GYİAD olan Genç Yönetici ve İşadamları Derneği’nin başkanı oldu dün akşam… Başkanlığını 3 dönemdir Pınar Eczacıbaşı’nın yürüttüğü derneğin genel kurulu dün akşam İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirildi. Bu yazıyı, genel kuruldan önce yazdık… Yani seçim yapılmadan… Bilirsiniz ki, bu tür derneklerde yeni başkan ve yönetimi, üyelerin ve ilgili kurulların mutabakatıyla belirlenir. Dernekler Yasası gereğince genel kurula onaylamak düşer… GYİAD’da da böyle oldu.

Burcu Akdarı ile dün öğle saatlerinde konuştuğumuzda, Pınar Eczacıbaşı başkanlığındaki yönetim ve ilgili kurulların bu doğrultuda karar aldıklarını ve kendisini desteklediklerini söyledi.

Yönetiminde kimler olduğuna geçmeden önce Burcu Akdarı’yı tanıtalım… Akdarı, Renault’nun 35 yıllık bayii Karoto’nun yönetim kurulu başkanvekili… Akdarı, Pınar Eczabaşı’nın yönetiminde de 6 yıldır görev yapıyordu.

Akdarı’nın 20 kişilik ekibinde de Citibank, Arıkanlı Holding, Mey İçki, Microsoft Türkiye, Akfen, Kariyer.Net ve Borusan gibi ünlü şirketlerin sahip, ortak ve yöneticileri bulunuyor. Dernekte başkan yardımcılıklarını ise YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan ile People Communications Genel Müdürü Tunç Mehmet Berkman üstlendi.

* * *

Türkiye Genç İşadamları Derneği TÜGİAD’ın başkanı da biliyorsunuz Bursalı Murat Coşkunkan… İki genç işadamı derneğinin başkanının Bursalı olması, Bursa iş dünyasını gururlandırıyor elbette…

Üstelik bunlardan birinin kadın olması, kadının toplumdaki yerinin çok tartışıldığı günümüzde hayli önemli…

GYİAD’ı önemli kılan da, üyelerinin sahip oldukları ve yönettikleri şirketlerin toplam cirosunun 30 milyar lira dolayında olması… Bu nedenle GYİAD, genç yönetici ve işadamlarının ekonomik ve siyasi etkisini artırmak için çaba gösterirken, yaratıcı girişimciliği de destekliyor.

* * *

Burcu Akdarı ismine dönmemiz gerekiyor yeniden… Akdarı için bugünler oldukça heyecanlı… Pınar Eczacıbaşı’dan sonra GYİAD başkanlığını üstlenmenin yarattığı heyecanın yanı sıra, özel yaşamında da değişiklikler var. Akdarı geçtiğimiz günlerde nişanlandı. Ünlü bir işadamının oğlu ile… Nişan töreni öyle bir gizlilik içinde gerçekleştirilmiş ki, kimsenin haberi olmamış… Dün konuştuğumuzda ısrar ettik, “Damat bey kimdir?” diye… Söylemedi…

Söylediği şuydu ve haklıydı da:

“Ben Burcu Akdarı olarak varım. Asla ve asla özel hayatımla gündemde yer almak istemiyorum. Ne olur ısrar etmeyin!”

Etmedik!

Siyasilerin özel hayatlarının gizli kameralarla afişe edildiği puştlar panayırında varsın Burcu Akdarı’nın kiminle nişanlandığı da öğrenilmesin!

Ayrıca bakınız:

Etiketler:
 

Yoruma kapalıdır