İnsan dört dörtlük bir varlık değil… Bir yönü gelişmişse başka bir yönü zayıf kalabiliyor. AKP’den milletvekili aday adayı olan Enver Karakoç’un durumu da böyle… Edebi yönü gelişmiş (!) ama matematikte hiç yok! Nasıl mı? Anlatalım…

Şimdi seçim zamanı ya… Milletvekili olmak isteyenler birbiriyle yarışıyor ya… Son bir iki haftadır milletvekili aday adaylarının basın toplantılarına davet ediliyoruz. Dün de Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olan Enver Karakoç’un basın toplantısına davet edildik.

Gittik, dinledik Karakoç’u… Dinlerken de ağzımız açık kaldı.

Edebi yönünün gelişmiş olduğunu söyledik ya, şundan…

“Bir Bursa Sevdalısı” adlı şiir kitabıyla, “Ümit Nesli” adlı bir romanın yazarıymış kendisi… Ayrıca “Cuma Hutbeleri”ni derlediği kitabı da varmış. Niye cuma hutbeleri… Çünkü ilahiyatçı…

“Yeşil ile beyazın nikahını kıymışlar / Efsanevi bu aşka Bursa adını koymuşlar”

“Sanki iki sevgili, cilveleşip bakışır / Yeşil ile beyaz renk, ancak sana yakışır / Tabiatın gelinliği, Uludağ’da bembeyaz kar /Yeşilin her türlü tonu, galiba Bursa’da var…”

Karakoç’un, sayı saymak gibi temel matematik bilgisinden yoksun olduğunu gösteren iddialarına gelince…

Cumartesi günü saat 13.00’te “Kardeşlik Mitingi” düzenlemiş… Milletvekili aday adaylığı açıklamasını esas burada yapacakmış. “En az 10 bin kişinin katılımıyla” gerçekleşecek mitingde projelerini açıklayacakmış…

Yanlış okumadınız, yazıyla onbin!

En son Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa mitinginde bile bu kadar kalabalık toplanmamışken, Enver Karakoç’un böylesine iddialı olmasını siz olsanız nasıl yorumlarsınız?

Bununla kalsa iyi…

Milletvekili olursa işsizlik sorununa da “çare” olacakmış Karakoç“Milletvekilliği dönemim içerisinde en az beş bin kişiye iş imkanı sağlayacağıma söz veriyorum” diyor. Kendi deyimiyle, “Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan bir bürokrat Enver Karakoç olarak son 6 yıl içerisinde en az bin kişiye iş imkanı sağlamış…”

Nasıl başaracakmış peki bunu?

“İş bilenin, kılıç kuşananınmış!”

Neyse… Karakoç’un AKP’de kuyruğa giren diğer aday adaylarından farkı da şuymuş. 10 yıl Ankara’da değişik gazete ve televizyonlarda görev yapmış. Dolayısıyla Ankara siyasetini ve bürokrasisini çok yakından tanıyormuş…

ADAYLIK KRİTERLERİ

Aşağıda özetleyeceğimiz metni, bir ay kadar önce milletvekilliği kriterleri yayınlayan Kalite Birliği’nin başkanı Mustafa Karaman, facebook’ta paylaştı.

“Ya tutarsa mantığı ile tombala oynar gibi aday adayı olan arkadaşlarımızın elbet vatan, millet sevgisini, hizmet aşkını sorgulayacak değiliz.

Ne haddimize!

Ama görünen köyü, adeta görmezden gelip yola çıkan arkadaşlarımızı da cesaretlerinden dolayı(!) kutlamak gerekiyor.

Milletin vekilliğine soyunanlara bir kez daha soruyoruz;

Kriterlere uygun musunuz?”

Ayrıca bakınız:

Yoruma kapalıdır